Radyo Tiyatrosu – Kartal Yuvası

Kartal Yuvası adlı Radyo Tiyatrosu YERLİ – DRAM – AİLE – İLİŞKİLER kategorisinde yayınlanmaktadır.

Oyunumuzda, Karabekirlerin oğlu Karabey, askerden dönünce, annesinin kolunun hasımları, Balcılar tarafından kırıldığını öğrenir. O öfkeyle, silahını alarak tarlaya gider, hasımlarından ikisini öldürür, diğerini ağır yaralar ve bu yüzden dağlara kaçar. Bir sürede Babasının asker arkadaşı, Seyit Ali çavuşun evinde de saklanır. Yusuf adında bir eşkıya, Karabey’in adını kullanarak eşkıyalık yapmaktadır. Yusuf tehditle Karabey’in kendisiyle ortaklık yapmasını sağlar, oysa Yusuf Karabey’in hasımlarıyla anlaşmıştır. Bu durumdan habersiz olan Karabey, Bu ortaklığı bitirmek üstelik jandarmaya teslim olmak için yollar aramaktadır. Ancak başına geleceklerden habersizdir.

Dinleyeceğimiz bu oyun 1951 Çorum doğumlu, Öğretmen ve Yazar Osman Çeviksoy’un Başıma Dağlar Düştü, adlı romanından uyarlanmıştır.

BU YAPIMI ONLINE DİNLE

YERLİ – DRAM – AİLE – İLİŞKİLER temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız BURADAKİ bağlantıdan benzer yapımları dinleyebilirsiniz.

Radyo Oyunları ile beraber, farklı birçok konuda Podcastleri dinleyebileceğiniz. TrPodcasts.com sitesine ulaşmak için BURADAKİ bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu yayında Ali Ersoy, Alpay İzbırak, Arkası Yarın, Ayşe Başar, Baykal Saran, Duygu Canbaş, Ensar Kılıç, Faruk Günuğur, Gönül Döğüşçü, Gürkan Görbil, İsmet Hürmüzlü, İsmet Keten, Mehmet Atay, Mümtaz Sevinç, Nebi Tamyüksel, Osman Çeviksoy, Oytun Yücel, Radyo Oyunu, Radyo Temsili, Radyo Tiyatrosu, Radyo Tiyatrosu Podcast, Refika Özbayer, Sinan Pekinton, Turgay Kılıç, Türkçe Podcast, Ümit Bekizağa, Ünsal Ünlü ve Yerli Yapımlar etiketlemeleri yapılmıştır.

RadyoOyunlari.com sitesinde bulunduğunuz, için teşekkürler. Yüzlerce yapımdan oluşan dev arşivimize ulaşmak için BURADAN devam edebilirsiniz.

RADYO OYUNLARI.COM , TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK RADYO TİYATROSU ARŞİVİ.